Plugins - Classic Editor - Stable (latest release) - en to sv_SE translation catalogue (25 entries)

[ctx: Editor Name]
en: Classic Editor
sv_SE: Klassisk redigerare

[ctx: Editor Name]
en: Block editor
sv_SE: Blockredigerare

[ctx: Editor Name]
en: Classic editor
sv_SE: Klassisk redigerare

[ctx: Editor Name]
en: Edit (classic editor)
sv_SE: Redigera (klassisk redigerare)

[ctx: Editor Name]
en: Edit (block editor)
sv_SE: Redigera (blockredigerare)

en: Change settings
sv_SE: Ändra inställningar

en: Default editor for all sites
sv_SE: Standardredigerare för alla webbplatser

en: Editor Settings
sv_SE: Inställningar för redigerare

en: Default Editor
sv_SE: Standardredigerare

[ctx: Editor Name]
en: block editor
sv_SE: blockredigerare

[ctx: Editor Name]
en: classic editor
sv_SE: klassisk redigerare

note: translators: %s: post title
en: Edit &#8220;%s&#8221; in the block editor
sv_SE: Redigera "%s" i blockredigeraren

en: Switch to block editor
sv_SE: Byt till blockredigeraren

en: Switch to classic editor
sv_SE: Byt till klassisk redigerare

en: By default the block editor is replaced with the classic editor and users cannot switch editors.
sv_SE: Som standard ersätts blockredigeraren av den klassiska redigeraren och användarna kan inte växla mellan redigeringsmiljöerna.

en: Allow site admins to change settings
sv_SE: Tillåt webbplatsadministratörer att ändra inställningar

en: Editor
sv_SE: Redigerare

en: No
sv_SE: Nej

en: Yes
sv_SE: Ja

en: Allow users to switch editors
sv_SE: Låt användare byta redigerare

en: Default editor for all users
sv_SE: Standardredigerare för alla användare

note: Author of the plugin
en: WordPress Contributors
sv_SE: Bidragsgivare till WordPress

note: Description of the plugin
en: Enables the WordPress classic editor and the old-style Edit Post screen with TinyMCE, Meta Boxes, etc. Supports the older plugins that extend this screen.
sv_SE: Aktiverar den klassiska redigeraren i WordPress och den tidigare layouten av sidan för redigering av inlägg, med TinyMCE, metafält m.m.. Stöder äldre WordPress-tillägg som utökar denna skärmbild.

note: translators: %s: post title
en: Edit &#8220;%s&#8221; in the classic editor
sv_SE: Redigera ”%s” i den klassiska redigeraren

en: Settings
sv_SE: Inställningar
